Záujmové útvary

Základná škola Štós - Práca v krúžkoch (20)

Hudobno-dramatický

Mgr. Slávka Müllerová

Hudobno dramatický krúžok cieľom krúžku je rozvíjať hudobno-pohybový prejav detí, kultúru rečového prejavu a podieľať sa na príprave kultúrnych programov, dramatických pásiem, rozhlasových relácií.

Počítačový

Ing. Renáta Balogová

Deti naučíme základy práce s PC a bezpečné využívanie internetu. Zameriame sa na nové IT technológie, “múdre telefóny” a aplikácie vhodné na vzdelanie.

Formou zábavných cvičení sa deti naučia, že počítač je dobrý pomocník, naučia sa správnej práci s klávesnicou, obrázkami, zoznámia sa s wordom a excelom, maľovaním, zakladaním e-mail stránky a jej využitím.

Základná škola Štós - Práca v krúžkoch (11)
Základná škola Štós - Práca v krúžkoch (7)

Nemecký jazyk

Ing. Ľuboslava Pačaiová

Starostlivo prepracovaný program kurzu spája učenie a hranie. Veľmi nám záleží na tom, aby učenie nemčiny bolo zábavné!
Charakteristickým znakom výučby nemčiny u nás je aktívne zažitie jazyka a jeho používanie vo dvojici alebo v skupine, napr. hranie rolí, rozhovory a projekty.

Joga

Mgr. Irena Šoltisová

Cvičenie jogy prináša deťom všetkých vekových skupín aktívny pohyb, radosť, vnútorné naplnenie a sebavedomie. V nesúťaživom prostredí učí joga empatii a harmónii, živé deti skľudní a tie menej aktívne naopak povzbudí k činnosti. Popri hre sa naučia základy jogových asán, ktoré sú prispôsobené ich veku a vnímaniu.

Základná škola Štós - Práca v krúžkoch (12)

Hravá slovenčina

Mgr. Slávka Müllerová

Slovenčina nepatrí u detí medzi najľahšie predmety. Diktáty často potrápia aj tých najlepších žiakov. Preto je dôležité, naučiť sa hneď v úvode všetky jej pravidlá správne.
Základná škola Štós - Práca v krúžkoch (1)