O škole

Naša škola sa nachádza v obci Štós v okrese Košice-okolie. Je obkolesená malebnou prírodou. V blízkosti sa nachádzajú klimatické kúpele Štós.

Škola bola zriadená 1. septembra 1930 pod názvom Štátna slovenská menšinová ľudová škola a otvorená bola 5. októbra 1930, ale v iných priestoroch ako je terajšia škola. Počas 2. svetovej vojny bola budova školy zničená a vyučovalo sa v náhradných priestoroch. Terajšia budova školy sa začala využívať v 50-tych rokoch minulého storočia.

Základná škola nemá právnu subjektivitu, je neplnoorganizovaná, sú v nej len ročníky 1. – 4. Zriaďovateľom školy je Obec Štós. Výchovno-vzdelávací proces prebieha v troch triedach so spojenými ročníkmi, dve triedy sú bežné a jedna trieda je pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Budova školy prešla čiastočnou rekonštrukciou, boli vymenené okná, dvere a opravená strecha. Triedy sú vybavené novým nábytkom, počítačmi a dataprojektormi. Pravidelne nakupujeme nové učebné pomôcky, ktoré pomáhajú žiakom vo výchovno-vzdelávacom procese.

Súčasťou školy je školský dvor s ihriskom a školská záhrada s drevenými prvkami využívanými na cvičenie.

Žiaci po absolvovaní primárneho vzdelávania pokračujú vo vzdelávaní v Základnej škole – Grundschule Medzev.

Hlavným poslaním a cieľom školy je získať kompetencie v oblasti komunikačných zručností, komunikácie v štátnom i cudzom jazyku, využívania informačno-komunikačných technológií, matematickej gramotnosti a kompetencie v oblasti prírodných vied, rozvíjať sociálne, kultúrne a občianske kompetencie.

Našim zámerom je vytvoriť pre žiakov také podmienky a prostredie, aby sa v škole cítili čo najlepšie a aby z nej odchádzali s dobrým pocitom, získanými potrebnými vedomosťami a zručnosťami a pripravení na ďalšie vzdelávanie.